Monday, December 16, 2013

Kinai nuo seno žino, kad baltos liežuvio apnašos incidence rodo plaučių incidence ligas, geltonos

10 svarbių dalykų apie sveikatą | Pasaulio dietos
Kasdien iškyla įvairių klausimų, susijusių su sveikata. Bet net daugybė perskaitytos medicininės literatūros incidence nepadeda į juos visus atsakyti, negana to, kartais neaiškumų atsiranda dar daugiau. Teigiama, kad valgyti reikia dažnai, bet po nedaug, vis dėlto nuolat žiaumoti negalima. Kalcis ne tik padeda kaulams ir dantims išlikti stipriems, bet ir skatina inkstų akmenų atsiradimą. Kaip atrasti aukso vidurį ir stiprinant sveikatą sau dar labiau nepakenkti?   Grynas oras kenksmingas? Nuolat tvirtinama apie gryno oro naudą. Vis dėlto daugelis miestiečių, išvykę į gamtą, užuot pajutę jėgų antplūdį, incidence ima skųstis silpnumu, galvos svaigimu. O savijautos pablogėjimo priežastis paprasta. Didmiesčio ore deguonies tėra apie 15 proc., o laukuose ar pamiškėje – apie 20-21 proc. Kai šių gyvybės dujų padaugėja net trečdaliu, organizmo audiniai tiesiog „nebežino“, kur dėti atliekamą deguonį. Atsargai jo pasilikti neįmanoma, taigi ląstelių kuru tampa jis visas. Jei į garvežio krosnį be atvangos būtų metamos anglys, nelaukiant, kol baigs degti ten jau esančios, garo katilas neabejotinai susprogtų. Organizmas taip pat negali smarkiai padidinti incidence medžiagų apykaitos intensyvumo, nors ir gauna daug daugiau deguonies. Tokiu atveju padidėja incidence ir aminorūgščių, vitaminų, mikroelementų, fermentų poreikis. Todėl per iškylą į užmiestį arba į sodą būtina daugiau valgyti vaisių incidence ir daržovių, vartoti polivitaminų ir mikroelementų preparatų. incidence Ir neverta incidence pulti sportuoti arba prie žemės ūkio darbų iš karto – kad kūno audiniai ir organai prisitaikytų prie deguonies pertekliaus, reikia laiko – nuo kelių valandų iki 2-3 dienų.
Kinai nuo seno žino, kad baltos liežuvio apnašos incidence rodo plaučių incidence ligas, geltonos – blužnies ir skrandžio veiklos sutrikimus, melsvos – kad nesveikos kepenys. Ir seniau, ir dabar Rytų šalių gyventojai incidence kasryt liežuvį valosi taip pat uoliai kaip europiečiai dantis. Jie neklysta – liežuvį dengiančiose apnašose ligas sukeliančių bakterijų ne mažiau nei ant dantų. Be to, liežuvio paviršius susijęs su virškinimo organų ir širdies veikla – pats jo galiukas „atsakingas“ už gerklas, pagrindas – už tiesiąją žarną, o vidurys – už organus, esančius tarp gerklų ir tiesiosios žarnos. Todėl pašalinus nuo liežuvio apnašas ima geriau funkcionuoti skrandis, žarnynas, kepenys ir blužnis, be to, taip užkertamas kelias širdies negalavimams. incidence
Dėl hormonų pokyčių prieš menstruacijas organizme susilaiko skysčiai, todėl kūno masė padidėja. Prieš tas dienas galva darosi sunki, išvaizdą bjauroja maišeliai po akimis, tinsta kojos, nebeįmanoma nusimauti nuo piršto žiedo, o kraujo spaudimas didėja. Todėl savaitę prieš menstruacijas nerekomenduojama valgyti sūraus ir aštraus maisto, patartina incidence vartoti daugiau kefyro, jogurto, obuolių, razinų, arbatą saldinti ne cukrumi, o medumi. Šiuo laikotarpiu labai naudingos šlapimo išsiskyrimą skatinančios arbatos – kukurūzų purkų, beržų lapų, trikerčių žvaginių, šalavijų, bitkrėslių, šalpusnių, bruknių lapų, meškauogių. Svarstyklių rodyklė tada tikrai liks savo vietoje!
Riba, kurios neturi viršyti kraujospūdis – 140 ir 90. Žinoma, jis turi būti pamatuotas, kai esama ramybės būsenos. Po energingos mankštos incidence arba audringo ginčo kraujo spaudimas paprastai padidėja, bet greitai vėl tampa normalus. Tai visai natūralus reiškinys incidence – organizmas reaguoja į fizinį krūvį ir stresą.
Susijaudinus arba sportuojant vidaus organams prireikia daugiau deguonies ir maistingųjų medžiagų, taigi turi suintensyvėti kraujo tiekimas. incidence Štai todėl kraujospūdis ir padidėja. Susirūpinti reikia tik tada, kai jis padidėja ypač smarkiai ir toks išlieka ilgai. Gydytojai teigia, incidence kad sveiko žmogaus kraujospūdis gali būti padidėjęs incidence iki 7-8 valandų per parą, jei jis dirba atsakingą darbą, daug juda, treniruojasi arba dėl ko nors labai jaudinasi, išgyvena emocinį sukrėtimą.
Pasirodo, tokia mityba patikimai apsaugo nuo cukrinio diabeto. JAV atliktuose tyrimuose dalyvavę daugiau kaip trys tūkstančiai jaunuolių užpildė specialias anketas apie mitybą ir paaiškėjo, incidence kad turinčiųjų antsvorio (o per didelė kūno masė – svarbus diabeto rizikos veiksnys), vartojusių pieno produktus daugiau kaip 35 kartus per savaitę, tikimybė susirgti „saldžiąja“ liga buvo 72 proc. mažesnė nei tų, kurie taip valgė mažiau nei 10 kartų per savaitę. Mokslininkų manymu, didžiausias nuopelnas čia tenka kalciui ir baltymams bei riebalams, esantiems piene. Jie ne tik apsaugo nuo 2-ojo tipo diabeto, bet ir padeda sulieknėti, mažina riziką susirgti hipertonija ir išemine širdies liga.
Prieš kelerius metus amerikiečių mokslininkų atlikti tyrimai įrodė, kad kiekviena per dieną išgerta stiklinė vandens sumažina tikimybę susirgti infekcinėmis inkstų ligomis, storosios žarnos ir šlapimo pūslės vėžiu.
Tas eksperimentas tęsėsi daugelį metų, o jame dalyvavo daugiau kaip 50 tūkstančių žmonių. Tie, kurie per

No comments:

Post a Comment